середа, 12 квітня 2023 р.

Жорсткий диск

 60 років тому був представлений перший накопичувач на жорстких магнітних дисках, простіше кажучи, жорсткий диск. 

Важив він більше  тонни і мав всього 5 Мб пам'яті. Сьогодні навіть найпростіший мобільний телефон при вазі в пару сотень грамів може зберігати в десятки разів більше інформації.



понеділок, 18 жовтня 2021 р.

 

Тема уроку: Створення  алгоритмів і програм з використанням лінійних алгоритмів у середовищі Scratch.

Мета:

- навчальна: продовжити ознайомлювати з алгоритмічною структурою, навчити складати та виконувати алгоритми з використанням лінійних алгоритмів, у визначеному навчальному середовищі;

- розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення, пізнавальний інтерес; пам’ять, творчу уяву, уважність;

- виховна: формувати вміння користуватися набутими знаннями, самостійно приймати рішення, розширювати навички самостійної роботи на комп’ютері.

Тип уроку: урок закріплення і удосконалення знань, умінь та навичок.

Вид уроку: бесіда та практичні завдання.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, навчальна презентація, роздатковий матеріал(варіанти практичного завдання – Додаток 1), файли-заготовки.

Програмне забезпечення: Scratch.

План уроку:

-       організаційний етап – 1 хв;

-       актуалізація навчального матеріалу – 2 хв;

-       мотивація навчальної діяльності – 3  хв;

-       подорож країною Скретч – 13 - 15 хв;

-       динамічна хвилинка – 1 хв;

-       інструктаж з правил безпечної поведінки за комп’ютером – 1 хв;

-       практичне завдання – 15  хв;

-       гімнастика для очей – 1 хв;

-       підсумки уроку – 5 хв;

-       домашнє завдання – 1 хв.

Хід уроку

І. Організаційний етап:

-                 привітання;

-                 перевірка готовності учнів до уроку.

Афоризм сьогоднішнього уроку  -

Слайд 1 - Від «живого прикладу» до алгоритму

ІІ. Актуалізація навчального матеріалу

Слайд 2 -  Цей урок незвичайний, а урок – подорож країною Скретч з котиком.

Слайд 3 - Збери в рюкзак наступні предмети: телефон, карту програми, бутерброд.

 

 

 

Слайд  4 - Вправа «Розшифруй слова».

Подивіться уважно на картки , в них розташовані числа і букви. Треба скласти цифри по - порядку і дізнаєтесь які слова за шифровані.


В

1

и

11

х

5

и

9

и

2

н

3

н

8

д

7

к

10

а

4

і

6

 

 

Є

   1

у

   3

и

   5

т

  6

р

   2

и

   7

д

   4

 


З

  1

в

   4

 і

   6

ц

  5

а

   з

н

   2

 

 

 

 

 

 


Будь ласка поміняйтеся місцями.

Слайд 5 – Географічна карта програми

   ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Слайд  6 – Робота в парах. Вправа «QR – код»

Потрібно взяти мобільний телефон, включити програму QR – код . Піднести до графічного зображення на картці. Дізнаємося, що зашифровано.

Слайд 7 -  Алгоритм це опис послідовності дій, виконання яких призводить до вирішення поставленого завдання за скінченну кількість кроків.

Виконавець алгоритму – об’єкт, що здатний виконати команди алгоритму.

Команда – наказ, вказівка виконати певні дії.

Слайд 8 – Спрайт - Це об'єкти (персонажі), для яких можна писати програму - скрипт

Молодці! Де які групи отримали винагороду.

Слайд 9 - Географічна карта програми

Слайд 10 - Ось це краса! Тут можна малювати, програмувати, моделювати і багато-багато всякого робити ...

Слайд 11 - Щоб як слід відпочити в оазисі треба відповісти на питання

Слайд 12 - Що можна робити в середовищі програмування Scratch?

Слайд 13 - За допомогою якої кнопки можна збільшити зростання об'єкта?

Слайд 14 - Область у верхній правій частині робочого вікна програми Scratch називається ...

Дуже добре! Най активніші отримують винагороду.

Слайд 15 - Географічна карта програми

Слайд 16 - Зараз ми знаходимося в Горах лінійного алгоритму. Не знаю як Ви, а я хочу їсти. Ви допоможете мені зробити бутерброд. Робота в групах.

Перевіримо чи правильно ви склали бутерброд.

Слайд 17 - Бутерброд

 Слайд 18 - Дякуємо! Дуже смачно!

Слайд 19 - Географічна карта програми

Слайд 20 - Пройти болото Ви зможете тільки після того як виконаєте вправу. 
Ну що? Спробуйте!
Слайд 21 - Вправа «Виконання лінійного алгоритму»
             Будь ласка візьміть файли, дістаньте з них картки. 
Для зручності розкладіть  їх так, щоб з одного боку були 
фіолетові з іншого жовті картки.
             Виконаємо лінійний алгоритм, для цього мені потрібні 
два героя хлопчик та дівчинка, які попрацюють разом зі мною.
На дошці прикріплені два героя.
             У нас зустрічаються два героя які вітаються один з одним, 
запитують  які в них справи, та про відвідування кінотеатру.
 
 Роздатковий матеріал Вправа «Виконання лінійного алгоритму»
Зустрічаються два героя які вітаються один з одним, запитують які 
в них справи, та про відвідування кінотеатру.
Для того, щоб створити проект потрібно поставити перший скрипт – який, 
так звісно  - коли натиснуто. 

А Ви знаєте за яким алгоритмом ви робили вправу?

На цьому етапі наша конструкція, виконується тільки один раз ,
 у якому команди виконуються у порядку запису, тобто послідовно
 одна за одною – називається лінійним.

 Слайд  22 - Динамічна хвилинка Макарена

Хто здоровим хоче буть,

Про зарядку не забудь!

Всі встали.

Слайд 23-24 -   Інструктаж з правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Слайд 25 - Географічна карта програми

Слайд 26 - Луки  програмування Практичне завдання.  - роздатковий матеріал.

 

Практична робота

(Завдання оцінюються до 7 балів, власне доопрацювання – плюс до 3 балів)

Завдання. Створити проект із двома персонажами Принцеса та Принца, які спілкуються між собою.

Вказівки до роботи

1.              Видаляємо із проекту Спрайт 1.

2.              Додаємо в проект новий Cпрайт.

3.              Розташуйте на сцені спрайт із зображенням Принца та Принцеси (спрайти в папці PeoplePrincess1 та Prince1 відповідно) та додайте фон сцени – OutdorsCastle.

4.              Зменшити персонажів по розмірів.

5.       Створіть скрипти для спрайтів.

6.          Запустіть скрипти на виконання.

Молодець! Як гарно!  А он уже й будинок видно.

Слайд – Гімнастика для очей.

Підсумки уроку.

Рефлексія:

Слайд 27 – Вправа «Хмарні теги»

Створіть тегу із запропонованих слів, які написані на карточці.

Аналіз результатів роботи учнів на уроці, виставлення оцінок.

VIІІ. Домашнє завдання

Підручник – повторити: Розділ 3, «Найважливіше в цьому пункті».

Гімнастика для розуму - Скільки квадратів намалював Кіт, повторивши рядок з 4-х квадратів чотири рази?