четвер, 8 липня 2021 р.

 

Тема: Інструменти графічного редактора.

Мета:  ознайомити з інструментом Магія; сформувати вміння розфарбовувати малюнки; формувати навички малювання за допомогою графічного редактора; розвивати уяву; Виховання інформаційної культури учнів,  уважності, дисциплінованость.

 Програмне забезпечення: графічний редактор Тих Paint

Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.

Хід уроку.

1.Організаційна частина.

Стали, діти, всі рівненько

Посміхніться веселенько

Настрій на урок взяли

Працювати почали.

Сьогодні до нас на урок завітав Незнайко. Його друзі Вінтік і Шпунтік підказали, що 2 клас вчитиметься розфарбовуватиме малюнки. У Незнайки виникло багато запитань.

Його цікавить, як можна розфарбувати малюнок?

Якими кольорами та інструментами можна користуватися? 

Незнайко забув, які кольори існують. Давайте допоможемо, пригадаємо 7 основних кольорів.

Червоний Орел Живе За Байраком Серед Фіалок. (Вчитель після кожного кольора, вивішує на дошку відповідний колір і так складається радуга ).

Діти, що зображено на дошці – так вірно,  радуга.

Дуже добро, ви всі згадали 7 основних кольорів і допомогли Незнайки також згадати  їх.

Увага! А зараз виконаємо завдання №1, на партах лежать картки, де необхідно за першими літерами назв зображень скласти слово. Додаток 1.

Давайте перевіримо, яке слово утворилося. Так вірно слово – малюнок. Молодці.

2.Актуалізація вивченого раніше.

Давайте пригадаємо, які інструменти графічного редактора ви вивчили на попередньому уроці. На дошці знаходяться малюнки кнопок  та їх призначення. Вам треба правильно визначити, яка кнопка відповідає за свою дію.

Додаток 2.

Молодці, добре попрацювали всі разом, а тепер самостійно відкривайте робочий зошит на стр.48 і виконуйте  вправу 1. де потрібно з`єднати лініями малюнки кнопок графічного редактора Tux Paint та їх призначення.

Перевіряємо правильність відповіді.

Бесіда про правила поведінки та безпечної роботи за комп’ютером .

Давайте разом пригадаємо правила поведінки і безпечної роботи за комп’ютером . У вас на партах знаходяться кольорові картки, за допомогою яких повторимо ці правила, продовживши речення. (Додаток 2.)

1.Працюючи за комп’ютером неможна…          Працюючи за комп’ютером …                                                                         


торкатися екрана монітора руками.

- можна торкатися екрану  за допомогою  указки.


2. Працюючи за комп’ютером неможна …        Працюючи за комп’ютером треба …                                                                         


парасолю мокру  ставити біля комп’ютера або працювати з мокрими руками.

- поставити мокру парасолю в спеціальне місце.


3. Працюючи за комп’ютером неможна…         Працюючи за комп’ютером треба треба …                                                                          


 допускати різких і грубих ударів по клавішах.

- натискати на клавіші легенько.


4. Працюючи за комп’ютером неможна…        Працюючи за комп’ютером треба…                                                                          


їсти  .

-поїсти  за окремим столом і в далі від комп’ютера .


5. Працюючи за комп’ютером неможна…        Працюючи за комп’ютером треба…                                                                          


 класти книги, зошити на клавіатуру, «мишу» або монітор.

-  навести порядок на робочому століі.


Добре, ви всі згадали правила поведінки при роботі за комп’ютером .

 

 3.Вивченого нового матеріалу.

Тема урока: Інструменти графічного редактора.

Мета уроку: ознайомити з інструментом Магія та Заливка; сформувати вміння розфарбовувати малюнки.

Відкрийте будь – ласка робочі зошити на стр. 48 і виконаємо Вправу 3

Ви добре по працювати , правильно виконали вправу. Молодці.

Ми можемо розфарбувати малюнок за допомогою інструмента Пензлик. Але такий малюнок може вийти не завжди охайним. Графічний редактор має чарівний інструмент Магія.

Вчитель на дошку прикріплює картку малюнка інструмента. Додаток 3.

Після вибору інструмента Магія праворуч з`являються різні кнопки . Треба знайти кнопку Заливка.  Вчитель на дошку прикріплює картку малюнка інструмента. Додаток 4.

 

На практичній роботі ви будете розфарбовувати півника. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

Для того щоб вибрати розмальовку півника, слід підвести до неї вказівник і двічі клацнути ліву кнопку миші.

За допомоги інструмента Заливка вибираєм колір, і вказівником зафарбовуєш біле поле клацнувши ліву клавішу миші.

Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Оцінити старанність учнів . Мотивувати найкращих,( сказати молодець).

Подивіться уважно на вашого півника , він став веселий , кольоровий . Ви добре по працювали над практичною роботою, більшість з вас навчилась розфарбовувати.

Релаксація.

А зараз виконаємо вправи для зняття напруги з очей.

Учитель. Очі вгору, очі вниз, намалюйте поглядом вісімку. Зупиніться. Заплющіть очі, очима в ліво, в право, в низ, на гору (2 рази). Широко відкрийте . Знову заплющіть очі. Розплющіть очі.

 

Підведення підсумків уроку. Урок добігає кінця, ми повинні підвести підсумок роботі на уроці.

Орієнтовні запитання:

1.Для чого розфарбовують малюнки? – для того, щоб малюнки були кольоровими.

2.Які ви знаєте інструменти для розфарбування  малюнків у графічному редакторі Tux Paint? – пензлик, штамп. Гумка, фігура, лінія.

3.Які інструменти використовували на уроці? – магія , заливка.

Оцінювання учнів.

Молодці…

Добре працювали…

Старайтеся…

 

 

 

 

Додаткове завдання.

Відкрийте ваші робочі зошити на стр.49 і виконаємо вправу 4. Розфарбуй тільки ті фігури , з яких складається малюнок ліворуч.

 

 

                

 

 

 

 

                

 

 

 

             


             

 

 

 

 

 

 

 

 

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

 

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

 


 

 

 

4 клас   

Тема: Інструктаж БЖД. Перетворення інформації. Перетворення інформації з текстової у графічну форму з використанням схем, діаграм. Перетворення інформації у вигляді тексту в таблицю з числами.

Мета:

навчальна: навчити перетворювати інформацію: текстової та числової форми в графічну у вигляді схем, діаграм за допомогою поданих шаблонів; пригадати способи подання інформації;

розвивальна: розвивати уважність, пам’ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп’ютері;

виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, картки з правилами роботи, картки до вправи «Незакінчене речення».

Програмне забезпечення: текстовий редактор MO Word.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (2 ХВ)

привітання;

перевірка присутніх;

перевірка готовності учнів до уроку.

Вчитель:

Закінчилася перерва,

Пролунав чаклун-дзвінок.

А тепер усі швиденько

Налаштуйтесь на урок.

А тепер сідайте, будь ласка. Подивіться на мене. Погляньмо один на одного, посміхнемося, подумки побажаємо добра, успіхів. Щоб наша праця була успішною слід дотримуватись таких правил, пригадаймо їх:

1. Правило піднятої руки.

2. Дружня співпраця у парах, групах.

3. Уважно слухати вчителя і учнів.

4. Активно і творчо працювати.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (3 ХВ)

Вчитель:Давайте з вами згадаємо як людина сприймає інформацію. Для цього відгадайте загадки:

1)        Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)

2) Два брати через гору живуть і ніколи один до одного в гості не ходять.  (Очі)

3) Сопе, хропе, часом чхає,
Сюди-туди зазирає,
На морозі замерзає,
Бо одежини не має. (Ніс)

4) Тіло щільно покриває

І на дотик все сприймає. (Шкіра)

5) Самі мовчать, а нам допомагають почути тих,

Хто розмовляє й весело співає. (Вуха)

Молодці. А разом ці органи називають органами чуття і вони нам сьогодні знадобляться.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ (5 ХВ)

Вчитель: Пропоную вам наступну гру. У мене є чарівний мішечок. Я піднесу його до будь-кого з вас і ви повинні опустити туди руку, обрати будь-який предмет і не витягаючи спробувати описати його і здогадатися що це таке. (Вчитель з мішечком підходить до 3-5 учнів і кожен учень опуска в мішечок руку та описує предмет в ньому. За дотиком та описом пробує відгадати що це таке.)

А тепер у мене до вас питання:

1.       За допомогою якого органу чуття ви отримували інформацію? Шкіра (дотик)

2.       А як ви передали повідомлення про те, що відчуваєте рукою? Словами

3.       А за допомогою якого органу чуття ваші однокласники дізналися про те, який предмет на дотик, за розміром, і його назву? Вуха (слух)

Тобто, ви побачили, що інформація може перетворюватись з одного виду в інший, наприклад бути тактильною і стати слуховою, або бути слуховою і стати графічною (такою, що сприймається зором). Отже, тема уроку сьогодні – «Перетворення інформації».

Розгорніть свій зошит, запишіть число, класна робота, тема уроку.                        

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (7 ХВ)

Вчитель: Пропоную вам послухати історію.

Тетянка вирішила привітати подругу з іншого міста. Та лист іде довго, а на комп’ютері вона листівки не вміла створювати. Тому написала, що за листівку вона хоче:

«Листівка має бути прямокутної форми, колір листівки – блідо-фіолетовий, обов’язково мають бути квіти, текст «Вітаю з Днем народження!!!».

Тетянка передала цей опис татові, щоб він створив листівку на комп’ютері.

Тато вирішив спочатку намалювати листівку у графічному редакторі. Після того, як листівка була готова Тетянка разом з татом надіслали її на електронну скриньку Тетянчиної подруги.

Таким чином відбулося перетворення інформації з одного вигляду на інший, а саме текст був перетворений у графічне зображення.

І в зошит ми з вами запишемо визначення, що таке перетворення інформації: Перетворення інформації – це змінення способу подання тієї самої інформації за допомогою іншого виду без зміни змісту початкового повідомлення.

V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ (2 ХВ)

Вправа «Відгадай пристрій».

Ви знаєте, що існують різні пристрої для роботи з текстовою, звуковою, відео інформацією. Зараз ми розглянемо деякі з них, і визначемо, для чого вони використовуються.

Підчас демонстрації картинок з різними пристроями, визначити, що це за пристрій та  з якою інформацією працює цей пристрій.

(Вчитель демонструє картинки з зображеннями: клавіатура, монітор, мікрофон , сканер, принтер, флеш-накопичувач, проектор, графічний планшет, плоттер тощо)

Питання для обговорення:

1)        Що це за пристрій?

2)        Яке  його призначення?

3)        Чи використовували його Тетянка з батьком для створення листівки? А для того, щоб надіслати листівку електронною поштою?

VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (2 ХВ)

Ми з вами добре попрацювали, а тепер час перепочити.

— Де ваші долоні?

(Діти показують руки, складають у кулачки.)

Тут-тут-тут!

А в долонях пальчики живуть.

(Розкривають кулачки і показують.)

Працювали пальчики,

(Пальчики в русі.)

не лінувалися:

Ліпили, ліпили, малювали,

(Імітують ліплення, будівництво.)

Будували, будували —

зупинилися.

А потім, а потім, а потім

(Повільно опускають руки на стіл.)

стомилися.

VІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ (18 ХВ)

А зараз час практичної роботи. Ми з вами сьогодні спробуємо перетворити текстову інформацію в графічно оформлену у вигляді таблиці.

Робота за комп’ютером

1)    Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером (2 хв)

2)  Інструктаж учителя (1 хв).

3) Практична робота (15 хв)

Практичне завдання

Перетворити текстову інформацію в графічну (таблицю).

Хід роботи

1)    Ознайомтеся з текстом:

На території України близько 20 тис. озер, з них 7 тис. площею більше 10 га. Вони утворюють озерні краї. Ось деякі з цих озер.

Ялпуг (149 км²) — найбільше озеро України природного походження, розташоване в Одеській області

Кугурлуй (94 км²) — озеро на південному заході України, Одеська область.

Кагул (90 км²) — озеро на південному заході України, Одеська область.

Світязь (26 км²) — найглибше озеро України. Розташоване в межах Шацького району Волинської області

 

2)              До текстового документа додати таблицю, виконавши алгоритм: Вставка – Таблиця – 3х5 (3 стовпчики та 5 рядочків)

Назва озера

Площа

Де знаходиться (область)

Ялпуг

 

 

Кугурлуй

 

 

Кагул

 

 

Світязь

 

 

3)              Заповнити таблицю відповідними значеннями

4)         Збережіть файл.

4) Вправи для очей.(1 хв)

VІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ ТА ВИСТАВЛЕННЯ ОЦІНОК (2 ХВ)

А тепер займіть свої місця. Я пропоную вам обрати з нашої хмаринки речення та завершити його.

Вправа «Незавершене речення»

Мені було складно…

Мені сподобалось…

Мені було незрозуміло…

У мене вийшло…

Мені хотілося б спробувати….

Дякую за віші відповіді, а мені хотілося б сьогодні відзначити активну участь ______________, добре сьогодні працювали ____________________, а ________________ -  ви можете краще!

Наш урок завершено, на все добре!