четвер, 8 липня 2021 р.

 

Тема: Інструменти графічного редактора.

Мета:  ознайомити з інструментом Магія; сформувати вміння розфарбовувати малюнки; формувати навички малювання за допомогою графічного редактора; розвивати уяву; Виховання інформаційної культури учнів,  уважності, дисциплінованость.

 Програмне забезпечення: графічний редактор Тих Paint

Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.

Хід уроку.

1.Організаційна частина.

Стали, діти, всі рівненько

Посміхніться веселенько

Настрій на урок взяли

Працювати почали.

Сьогодні до нас на урок завітав Незнайко. Його друзі Вінтік і Шпунтік підказали, що 2 клас вчитиметься розфарбовуватиме малюнки. У Незнайки виникло багато запитань.

Його цікавить, як можна розфарбувати малюнок?

Якими кольорами та інструментами можна користуватися? 

Незнайко забув, які кольори існують. Давайте допоможемо, пригадаємо 7 основних кольорів.

Червоний Орел Живе За Байраком Серед Фіалок. (Вчитель після кожного кольора, вивішує на дошку відповідний колір і так складається радуга ).

Діти, що зображено на дошці – так вірно,  радуга.

Дуже добро, ви всі згадали 7 основних кольорів і допомогли Незнайки також згадати  їх.

Увага! А зараз виконаємо завдання №1, на партах лежать картки, де необхідно за першими літерами назв зображень скласти слово. Додаток 1.

Давайте перевіримо, яке слово утворилося. Так вірно слово – малюнок. Молодці.

2.Актуалізація вивченого раніше.

Давайте пригадаємо, які інструменти графічного редактора ви вивчили на попередньому уроці. На дошці знаходяться малюнки кнопок  та їх призначення. Вам треба правильно визначити, яка кнопка відповідає за свою дію.

Додаток 2.

Молодці, добре попрацювали всі разом, а тепер самостійно відкривайте робочий зошит на стр.48 і виконуйте  вправу 1. де потрібно з`єднати лініями малюнки кнопок графічного редактора Tux Paint та їх призначення.

Перевіряємо правильність відповіді.

Бесіда про правила поведінки та безпечної роботи за комп’ютером .

Давайте разом пригадаємо правила поведінки і безпечної роботи за комп’ютером . У вас на партах знаходяться кольорові картки, за допомогою яких повторимо ці правила, продовживши речення. (Додаток 2.)

1.Працюючи за комп’ютером неможна…          Працюючи за комп’ютером …                                                                         


торкатися екрана монітора руками.

- можна торкатися екрану  за допомогою  указки.


2. Працюючи за комп’ютером неможна …        Працюючи за комп’ютером треба …                                                                         


парасолю мокру  ставити біля комп’ютера або працювати з мокрими руками.

- поставити мокру парасолю в спеціальне місце.


3. Працюючи за комп’ютером неможна…         Працюючи за комп’ютером треба треба …                                                                          


 допускати різких і грубих ударів по клавішах.

- натискати на клавіші легенько.


4. Працюючи за комп’ютером неможна…        Працюючи за комп’ютером треба…                                                                          


їсти  .

-поїсти  за окремим столом і в далі від комп’ютера .


5. Працюючи за комп’ютером неможна…        Працюючи за комп’ютером треба…                                                                          


 класти книги, зошити на клавіатуру, «мишу» або монітор.

-  навести порядок на робочому століі.


Добре, ви всі згадали правила поведінки при роботі за комп’ютером .

 

 3.Вивченого нового матеріалу.

Тема урока: Інструменти графічного редактора.

Мета уроку: ознайомити з інструментом Магія та Заливка; сформувати вміння розфарбовувати малюнки.

Відкрийте будь – ласка робочі зошити на стр. 48 і виконаємо Вправу 3

Ви добре по працювати , правильно виконали вправу. Молодці.

Ми можемо розфарбувати малюнок за допомогою інструмента Пензлик. Але такий малюнок може вийти не завжди охайним. Графічний редактор має чарівний інструмент Магія.

Вчитель на дошку прикріплює картку малюнка інструмента. Додаток 3.

Після вибору інструмента Магія праворуч з`являються різні кнопки . Треба знайти кнопку Заливка.  Вчитель на дошку прикріплює картку малюнка інструмента. Додаток 4.

 

На практичній роботі ви будете розфарбовувати півника. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

Для того щоб вибрати розмальовку півника, слід підвести до неї вказівник і двічі клацнути ліву кнопку миші.

За допомоги інструмента Заливка вибираєм колір, і вказівником зафарбовуєш біле поле клацнувши ліву клавішу миші.

Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Оцінити старанність учнів . Мотивувати найкращих,( сказати молодець).

Подивіться уважно на вашого півника , він став веселий , кольоровий . Ви добре по працювали над практичною роботою, більшість з вас навчилась розфарбовувати.

Релаксація.

А зараз виконаємо вправи для зняття напруги з очей.

Учитель. Очі вгору, очі вниз, намалюйте поглядом вісімку. Зупиніться. Заплющіть очі, очима в ліво, в право, в низ, на гору (2 рази). Широко відкрийте . Знову заплющіть очі. Розплющіть очі.

 

Підведення підсумків уроку. Урок добігає кінця, ми повинні підвести підсумок роботі на уроці.

Орієнтовні запитання:

1.Для чого розфарбовують малюнки? – для того, щоб малюнки були кольоровими.

2.Які ви знаєте інструменти для розфарбування  малюнків у графічному редакторі Tux Paint? – пензлик, штамп. Гумка, фігура, лінія.

3.Які інструменти використовували на уроці? – магія , заливка.

Оцінювання учнів.

Молодці…

Добре працювали…

Старайтеся…

 

 

 

 

Додаткове завдання.

Відкрийте ваші робочі зошити на стр.49 і виконаємо вправу 4. Розфарбуй тільки ті фігури , з яких складається малюнок ліворуч.

 

 

                

 

 

 

 

                

 

 

 

             


             

 

 

 

 

 

 

 

 

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

 

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

Працуємо за комп`ютером.

1.Запусти на виконання програму Tux Paint.

2. На панелі інструментів треба вибрати кнопку Новий. На білому полі ти побачиш заготовки – можливі варіанти тла та розмальовок. Для їх перегляду використовуй кнопки зі стрілками вгору і нвиз.

3.Розфарбуй півника.

4. Коли розфарбували півника, додаєм Траву та Квіти скориставшися кнопка чарівного інструмента Магія.

 


 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар